Noc divadel již popáté zapojí divadla z celé republiky

napis_ (1).jpg

Třetí listopadová sobota bude tradičně patřit Noci divadel, která letos oslaví 5 let své existence. V sobotu 18. listopadu 2017 tak opět ožijí divadla z celé republiky, která během odpoledních a večerních hodin připraví přes 500 představení, nočních prohlídek, divadelních dílen a performancí – zdarma nebo za symbolické vstupné.


Loňského ročníku Noci divadel se zúčastnilo na 50 000 návštěvníků a 130 divadel či kulturních organizací ze 31 měst. Mottem letošního ročníku je „Forever Young“, proto se budou divadla věnovat zejména mladému publiku. V současné době probíhá registrace souborů a kompletní program pátého ročníku bude zveřejněn po 23. říjnu na webových stránkách www.nocdivadel.cz. Koordinátorem akce je opět Institut umění – Divadelní ústav.


Noc divadel, největší divadelní svátek svého druhu, chystá jubilejní páté vydání. Návštěvníci se mohou opět těšit na nevšední divadelní zážitky, které jsou připravovány exkluzivně pro tuto událost. Na programu bude přes 500 workshopů, představení, prohlídek divadelních zákulisí či diskuzí s herci, scénografy a režiséry. Loňský ročník Noci divadel přilákal na 50 000 diváků, kteří zavítali do některého ze 130 zúčastněných divadel v 31 městech celé České republiky.


Tématem letošní Noci divadel je „Forever Young“. Pod tímto mottem se tak jednotlivá divadla budou snažit přilákat na svůj program zejména náctileté diváky. Proto Institut umění – Divadelní ústav pro divadla zorganizoval dvoudenní setkání s tématem rozvoje mladého publika, který proběhl 19. a 20. září v budově IDU a Divadelní fakulty AMU. Během prvního dne bylo představeno několik funkčních modelů práce s publikem, převážně z řad zástupců divadel zapojených v projektu Noc divadel. Účastníci setkání také navzájem sdíleli své zkušenosti a druhý den absolvovali workshop  pod vedením Marka Bratuše a Caspara Nieuwenhuise, kteří stojí za úspěšným projektem „Generation to Generation“.


Česká Noc divadel je součástí mezinárodního projektu European Theatre Night, který odstartovala v roce 2008 v Chorvatsku debutová Noc Kazališta. Myšlenka společného divadelního svátku se postupně rozšířila do více jak desítky evropských zemí. Česká Noc divadel, která existuje od roku 2013, je díky účasti více jak 50 000 návštěvníků největším projektem v rámci Euroepan Theatre Night.


Více informací na www.nocdivadel.cz

Facebook: http://fb.com/Nocdivadel/

logo_idu_b.png
mk.jpg
EUTN2.jpg
Praha.jpg
loga.png
brnojpg.jpg
olomouc.jpg
DPP.jpg
kultura2.jpg
create.jpg
čd.jpg
rail.jpg
5.png
vltava.jpg
wave.jpg
a2.jpg
divadlo.jpg
idivadlo.jpg
proti šedi.jpg
instinkt.jpg
dn.jpg
expa.jpg
2.png
co_kdy_kde.jpg
kult.jpg