Známe termín jubilejního pátého ročníku Noci divadel 2017

DSC_1076-001.jpg

V roce 2017 připadá Noc divadel na 18. listopad.


Noc divadel je součástí sítě European Theatre Night, kterou v roce 2008 založili chorvatští divadelníci. Postupně se rozšířila do dalších evropských zemí a koná se vždy třetí listopadovou sobotu. V roce 2017 připadá Noc divadel na 18. listopad.


V České republice se bude letos konat již pátý jubilejní ročník s podtitulem Forever young. 


V roce 2016 Noc divadel navštívilo přes 50 000 diváků a zapojilo se 130 souborů a kulturních institucí ze 31 českých a moravských měst, čímž se stala opět největší akcí sítě European Theatre.


V minulém roce se do Noci divadel zapojily jak velké divadelní domy, tak i menší scény a divadelní soubory. Program si navíc připravily i jiné kulturní organizace – v čele s koordinátorem projektu Institutem umění – Divadelním ústavem také například Městská knihovna v Praze a Knihovna Václava Havla. Divadla, divadelní soubory a kulturní instituce si pro Noc divadel letos připravovaly zejména komentované, interaktivní či soutěžní prohlídky zákulisí, zkušeben či archivů. Kromě toho, ale diváci mohli vidět i nejrůznější představení, scénická čtení a výstupy. V rámci minulého ročníku se odehrálo množství akcí pro děti a to i v divadlech, která primárně pro děti nehrají. Dětský program zpravidla spočíval v interaktivních představeních, workshopech a tvůrčích dílnách, mnohdy byla pro děti a jejich rodiče připravena soutěž či bojovka.


logo_idu_b.png
mk.jpg
EUTN2.jpg
Praha.jpg
loga.png
brnojpg.jpg
olomouc.jpg
DPP.jpg
kultura2.jpg
create.jpg
čd.jpg
rail.jpg
5.png
vltava.jpg
wave.jpg
a2.jpg
divadlo.jpg
idivadlo.jpg
proti šedi.jpg
instinkt.jpg
dn.jpg
expa.jpg
2.png
co_kdy_kde.jpg
kult.jpg