Institut umění - Divadelní ústav

Institut umění - Divadelní ústav

18.11.2017 od 12:00 do 21:00

Institut umění - Divadelní ústav

Vhodné pro rodiny s dětmi, Dílny, workshopy a interaktivní programy, Prohlídky, Přednášky a edukativní/populárně-naučné programy, Výstavy

Celetná 17

Praha


www.idu.cz

Facebook


Infocentrum IDU 12.00 - 21.00


12:00 Divadlo na Tagance - přednáška Vlasty Smolákové a Viktora Kronbauera

Dramatickou konfrontaci legendárního moskevského Divadla na Tagance a jeho zakladatele, režiséra J. P. Ljubimova (1917–2014) s proměnami vládnoucích režimů – v Rusku i u nás – přiblíží unikátní dokumentární reportáž Československé TV Taganka konečně v Praze (1991), komentovaná výstava (kurátor Vlasta Smoláková) a prezentace fotografií z inscenace Bulgakovova Mistra a Markétky (fotograf Viktor Kronbauer).

Vstup volný. Rezervace není nutná.


14:00 - 18.00 Prodej publikací IDU aneb velmi předvánoční bazar

Prodej publikací Institutu umění – Divadelního ústavu s 20 % slevou a k tomu několik speciálních balíčků na téma: kulturní management, divadelní slovníky, zahraniční divadlo či divadelní hry.  

Knihovna IDU


15:00 - 18:00  PUNK STORYTELLING v Institutu umění - Divadelním ústavu 

PROGRAM PRO DĚTI - workshop

Přijď a prozkoumej starý dům v srdci historického centra Prahy, jeho nenápadná zákoutí, mumii kočky v archivu. Vyber si knížku v divadelní knihovně, najdi a přepiš větu na stroji, přidej fotky, vyzkoušej si techniku fotogramu a vytvoř vlastní trojrozměrný komiks! Punkově!

Přijďte a prozkoumejte budovu Institutu umění - Divadelního ústavu. Na celkem čtyřech zastávkách budeme hledat to, co zůstává často očím skryté. Ve fotokomoře si vyzkoušíme speciální techniku výroby fotogramů - kladením předmětů, které jsme při průzkumu nasbírali, na fotopapír a v oddělení dokumentaci otestujeme své divadelní znalosti v malém kvízu. Vyrobíme vlastní 3D minipříběhy - prořezávané punkové komiksy, které si každý může odnést s sebou domů. A na Instagramovém účtu vznikne přehlídka scénografických fotografií.

Bez věkového omezení (děti do 6 let v doprovodu rodičů), s sebou si vezměte mobilní telefon (na focení).
Vstup volný. Rezervace není nutná.


Kde se co najde – knihovna, bibliografie, dokumentace, sbírky

Interaktivní program Informačně-dokumentačního oddělení, Knihovny, Bibliografie, Oddělení sbírek a archivu plný zajímavých informací i kuriozit. Průvodce fondy, databázemi a způsobem, jak se materiály a údaje získávají, zpracovávají, ukládají a především zpřístupňují zájemcům. To vše s praktickými ukázkami a zajímavostmi, se kterými se pracovníci těchto oddělení občas setkávají.

Komentované prohlídky v 16 a 18 hodin (délka cca 45 minut). Vstup volný. Rezervace není nutná.

 

Iva Němcová – komentovaná prohlídka výstavy

Výstava představuje tvorbu výjimečné osobnosti české scénografie, předčasně zesnulé Ivy Němcové (1980–2015). Je jedinečnou příležitostí vhlédnout do tvůrčího procesu jejího vynikajícího a inspirujícího, třebaže nedokončeného díla. Hlavním komponentem výstavy jsou makety scén, doplněné videoinstalacemi a audiomateriálem, přibližujícím okolnosti a kontext jednotlivých prací.

Tvůrci knihy a výstavy jsou Andrej Ďurík, Jan Frič, Lenka Jehlíková, Barbora Příhodová, Matěj Samec, Dragan Stojčevski, Lucia Škandíková, Daniel Špinar a Marie Zdeňková.

Komentovaná prohlídka od 14:00. 45  min. Vstup volný. Rezervace není nutná.

Galerie Českých center, Rytířská 31, Praha 1


Kontakt pro dotazy:   

T: +420 224 809 111


logo_idu_b.png
mk.jpg
EUTN2.jpg
Praha.jpg
loga.png
brnojpg.jpg
olomouc.jpg
DPP.jpg
kultura2.jpg
create.jpg
čd.jpg
rail.jpg
5.png
vltava.jpg
wave.jpg
a2.jpg
divadlo.jpg
idivadlo.jpg
proti šedi.jpg
instinkt.jpg
dn.jpg
expa.jpg
2.png
co_kdy_kde.jpg
kult.jpg