Alfred ve dvoře

Alfred ve dvoře

18.11.2017 od 14:00 do 18:00

Alfred ve dvoře

Františka Křížka 36

Praha

www.alfredvedvore.cz

Facebook 

V rámci Noc divadel uvádí Alfred ve dvoře / Motus dvakrát představení Letci souboru Wariot Ideal. Po skončení bude možné prohlédnout si scénu i modely letadel a členové souboru rádi zodpoví případné dotazy.

LETCI
Na křídlech 311. bombardovací perutě RAF / v češtině / vhodné pro děti a mládež od 12 let

18.11. / ve 14:00 a 18:00

UPOZORŇUJEME, ŽE V PŘEDSTAVENÍ SE MÍSTY VYUŽÍVAJÍ VÝRAZNÉ SVĚTELNÉ EFEKTY.

Wariot Ideal vypráví příběh mladých mužů odcházejících do zahraničního odboje s touhou pokořit Hitlera, zastavit smrtící vlnu šířící se celou Evropou a osvobodit své nejbližší i okupované Československo. Po nebezpečném útěku se složitě dostávají do Velké Británie, kde na ně namísto okamžitého boje čekají nudné hodiny anglického jazyka, nácvik létání ve formacích (ale pouze na bicyklech) a zdánlivě nekonečný výcvik. Nakonec se přeci jen ocitají v útrobách těžkých pomalých bombardérů, snadných cílů pro německé stíhače i pozemní protivzdušnou obranu Třetí říše.

V září 1940 zahájila činnost československá 311. bombardovací peruť, která měla za úkol provádět noční nálety na střediska německého průmyslu. 23. září 1940 poprvé zaútočila na Berlín. Zásluhy těchto posádek se nepoměřují počtem sestřelů či svržených pum, ale jejich vytrvalým odhodláním riskovat a opakovaně se vracet nad nepřátelské území. „Třistajedenáctka“ utrpěla největší ztráty mezi všemi čs. leteckými jednotkami ve 2. světové válce. V Čechách jsou přitom jména těchto letců takřka zapomenuta.

Muži létající na křídlech RAF stáli nohama pevně na zemi a neváhali vyměnit své životy za ráznou a přímou odpověď. Wariot Ideal vzdává hold „bezejmenným hrdinům“ s veškerou úctou, částečně s patosem, ale rozhodně s humorem sobě vlastním. Letadla v měřítku 1:18, dobové filmové záznamy, věrné kostýmy i rekvizity, to vše na dosah diváků.

Wariot Ideal toto představení věnuje památce těch, kteří nenechali svůj osud a osud celé Evropy na ostatních, ale sami převzali odpovědnost.

Autoři, performeři: Jan Dörner, Jan Kalivoda, Vojtěch Švejda, Patrik Vojtíšek, Mikoláš Zika
Výtvarníci: Jan Brejcha, Robert Smolík, Mikoláš Zika
Kostýmy: Daniela Klimešová
Světla: Patrik Sedlák
Hudba, zvuk: Jan, Lukáš a Václav Kalivodovi
Produkce: Milena Dörnerová
Web skupiny: www.wariotideal.cz
Podpořili/ poděkování: Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury, MČ Praha 7, MOTUS, z.s. / produkce divadla Alfred ve dvoře
Premiéra: 17. 5. 2017


logo_idu_b.png
mk.jpg
EUTN2.jpg
Praha.jpg
loga.png
brnojpg.jpg
olomouc.jpg
DPP.jpg
kultura2.jpg
create.jpg
čd.jpg
rail.jpg
5.png
vltava.jpg
wave.jpg
a2.jpg
divadlo.jpg
idivadlo.jpg
proti šedi.jpg
instinkt.jpg
dn.jpg
expa.jpg
2.png
co_kdy_kde.jpg
kult.jpg