Městská divadla pražská

Městská divadla pražská

18.11.2017 od 14:00 do 23:59

Městská divadla pražská

Vhodné pro seniory, Vhodné pro rodiny s dětmi, Dílny, workshopy a interaktivní programy, Hudební produkce, Multidisciplinární programy, Rezervace (pouze s předchozí rezervací do vyčerpání kapacity), Přednášky a edukativní/populárně-naučné programy

Vodičkova 28

Praha

http://www.mestskadivadlaprazska.cz/

Facebok

Stejně jako loni se Městská divadla Pražská zapojila do celostátní akce Noc divadel, která letos proběhne v sobotu 18.listopadu. Speciálně pro tuto příležitost jsme připravili specifický program určený našim věrným divákům i všem náhodně příchozím.

Co vám tedy letos nabídneme?


Divadelní ABCeda 


Mulisy, mulisy - zapeklité zákulisí.
Nejprve to bude odpolední Divadelní ABCeda ve zkušebně Vodičkova. Jedná se o divadelní dílničku určenou dětem ve věku od 3 do 7 let, na které se hravou formou seznámí se světem divadla, tentokrát dílničku navštíví technici z divadla a popovídají dětem o své práci. Děti si tu budou moci zahrát na technika či herce, ale také se dozví, jak funguje divadlo a jak vzniká divadelní představení. Program připravují Henrieta Hornáčková a Petra Johansson.


Scénické čtení

V Divadle Rokoko zabrnkáme na struny vaší fantazie. Zatímco vám herci Městských divadel pražských budou předčítat hru, která dosud nebyla nikdy uvedena, vy se díky své představivosti stanete jejím režisérem. Vyberete hercům kostýmy, vytvoříte scénu. V intimní atmosféře se zaposloucháte do hlasů herců a zažijete divadelní zážitek dosud nepoznaný.
V rámci Noci divadel se bude číst tematická hra z divadelního zákulisí. Mladá současná autorka Kristýna Šrolová vám poodhalí to, co se děje ve foyer, když právě sedíte v hledišti. Autentické, někdy až absurdní střípky z divadelního světa a letmé setkání s opravdovými charaktery herců bez příkras slibuje dosud neuvedená hra Ve foyer stojí ďábel.


Hudebně taneční retro večer

A nakonec si, podobně jako loni, můžete přijít poslechnout trochu hudby a případně si i zatančit. V Divadle ABC pro vás bude připraven Hudebně taneční retro večer ve stylu 60. let. Tam se spolu s námi můžete vrátit do časů odpoledních čajů a počátku big beatu. Naše divadelní retro tančírna vám nabídne živou kapelu, živé zpěváky a velký odvaz. Jeviště Divadla ABC se na hodinku promění v taneční parket, na kterém se společně přeneseme o padesát let zpět. Jestliže máte tuto dobu rádi, určitě si nenechte Noc divadel v ABC ujít. A budeme moc rádi, když dorazíte v dobových šatech, aby iluze byla co nejvěrnější. A pokud nechcete tančit, přijďte si nás aspoň poslechnout.


Program


14:00     Zkušebna Vodičkova          Divadelní ABCeda
20:00     Divadlo Rokoko                  Scénické čtení 
21:30     Divadlo ABC                       Hudebně taneční retro večer ve stylu 60. let
 

V sobotu 18. listopadu Noc divadel v divadlech ABC a Rokoko.

Scénické čtení a Hudebně taneční retro večer budou zdarna. Divadelní ABCeda je z kapacitních důvodů placená za 180 Kč / osoba. Vstupenky na Divadelní ABCedu si rezervujte na e-mailu: 

logo_idu_b.png
mk.jpg
EUTN2.jpg
Praha.jpg
loga.png
brnojpg.jpg
olomouc.jpg
DPP.jpg
kultura2.jpg
create.jpg
čd.jpg
rail.jpg
5.png
vltava.jpg
wave.jpg
a2.jpg
divadlo.jpg
idivadlo.jpg
proti šedi.jpg
instinkt.jpg
dn.jpg
expa.jpg
2.png
co_kdy_kde.jpg
kult.jpg