Divadlo DISK

Divadlo DISK

18.11.2017 od 19:00 do 23:59

Divadlo DISK

Bezbariérové (přístupné pro vozíčkáře), Dílny, workshopy a interaktivní programy, Rezervace (pouze s předchozí rezervací do vyčerpání kapacity), Hudební produkce, Afterparty, Scénické čtení

Karlova 26

Praha

http://www.divadlodisk.cz/

Facebook

FB UDÁLOST


Divadlo nikdy nespí!

Letos již popáté máte možnost zažít naše divadlo tak, jak ho neznáte, a potkat se s novou generací divadelníků, kteří pro vás připravili naprosto speciální program. Tuto noc se na prknech, která znamenají DISK, vystřídá celé portfolio zážitků a emocí. Těšit se můžete na podzemní divadelní bojovku Prequel Casablanca, hudební vystoupení Davida Kozáka, autorskou inscenaci Odcházíme a další nejen divadelní překvapení.

Vstupenky si nekupujte, večerní róbu nechte doma.

Přijďte kdykoli mezi 19. hodinou a půlnocí a ponořte se s námi do útrob DAMU.


Hlavní sál divadla DISK

Hlavní sál divadla DISK bude patřit absolventským ročníkům Katedry činoherního divadla a Katedry alternativního a loutkového divadla.


19:00 ODCHÁZÍME 

Co je domov? Je domov? Každý z nás jej pociťuje a popisuje zcela jiným způsobem; je tedy možné nalézt nějakou společnou zkušenost? Co všechno může být domovem a jakých tvarů může nabývat? Existuje domov v okamžiku mezi mizející minulostí a v dáli se nejasně rýsující budoucností? Autorská inscenace Odcházíme se při hledání odpovědí inspiruje texty mnoha předních českých prozaiků (Jan Balabán, Jan Zábrana, Ivan Diviš, Matěj Hořava a další), především je však osobní výpovědí inscenačního týmu.

autor: Závodský, Slezáková a kolektiv

režie: Norbert Závodský

dramaturgie: Kateřina Slezáková

scéna a kostýmy: kolektiv

produkce: Barbora Vopasková

hrají: Jindřiška Dudziaková, Filip Březina, Denisa Barešová, David Kozák


21:15-21:45, 23:00-23:45 KONCERT DAVIDA KOZÁKA

Hrajeme hezky česky. Písničkář David Kozák vystoupí se svou pop-rock-folkovou tvorbou na Noci Divadel 2017. Doprovázet na kytaru jej bude Jakub Vejmelka.


20:30-21:00, 22:00-22:30 FRESH ME

Do you feel tired?

Refresh yourself up!

Be fresh. Feel fresh.

Prevent burnout.

Meditate.

Životy se prodlužují, ale mládí zkracuje?

tvůrčí tým: Viktorie Vášová, Lucia Čižinská, Kateřina Císařová, Eva Burgerhoudt, Karolína Kotrbová, Maëlane Auffray


STUDIO ŘETÍZEK


Scénické čtení

Divadelní fakulta Akademie múzických umění v Praze a Václav Havel Library Foundation New York uvádí scénické čtení dvou vítězných textů soutěže o nejlepší krátkou divadelní hru na téma Pravda.


20:15 HOSTÉ

1. místo - Tomáš Loužný (KČD)

Režie: Tomáš Loužný a Barbora Mašková

Hrají: Nataša Mikulová, Filip Březina, Sára Affašová, Viktor Kuzník

„Jak ráda vás zase vidím, zas po pár hodinách, že, tak ráda vás vidím, doufám, že se cítíte dobře, svobodně, že nemusíte uhýbat bombám, ha, jedna sem jedna tam, to bych vám nepřála a pomoc je důležitá.”


22:00 GRANT

2. místo - Ladislav Karda (KALD)

Režie: Ladislav Karda

Scénografie: Karolína Jansová

Hrají: Honza Mrázek, Bětka Davídková, Filip Karda, Michal Šesták, Adam Páník, Míša Palaščáková, Ondra Zais, Jáchym Sůra, Janík Večeřa a Eva Kyselová

„Tomáš: A co se vlastně stalo se starym Pozounem? Naposledy tady ještě byl?

Karel: Umřel.

Tomáš: Sakra, to je mi líto.

Karel: V pohodě, byl už starej. Vydržel o dost dýl, než mu říkali doktoři.

Tomáš: Tak to se ti teď asi stará o králíka, co?”


UČEBNA


19:30, 21:00, 22:30 DÍKY BOHU ZA SCÉNICKÝ ČTENÍ!

[Fast food, Vietnam, Na Hollaru, Jim Jarmusch, techno, Ankali, Studio Hrdinů, mainstream, Bůh, režisér, adrenalin, inspirace, instagram, EU, Dušan David Pařízek, Neone, flat white, zero waste, efemérnost, Strana Zelených, buddhismus, mandala, angažmá, stáž v Německu, Erasmus+ v Japonsku, matcha, originalita, Shazam, Stanislav Majer, Buňka číslo, Spílání publiku, Petra Hůlová, sushi, Peter Handke, kopie, uprchlická krize, Standard kafe, Klub FAMU, TANG, Činoherák v Ústí...]
„Člověk musí být neustále ve víru dění, nechceme přece ztrácet čas zbytečnostma. Inspirace na instáči, inspirace na verni, inspirace v divadle? To dost málo, kdo by seděl v hledišti a koukal na něco přes tři hodiny. ALE DÍKY BOHU ZA SCÉNICKÝ ČTENÍ!“

účinkuje: Magdalena Kuntová

autor: Barbora Hančilová
režie: Ondřej Štefaňák
Délka trvání: 35 minut


PODZEMÍ DAMU


19:00, 19:45, 20:30, 22:45 PREQUEL CASABLANCA

Gestapo chytilo a uvěznilo bojovníka proti fašismu, Viktora Lászla, v centru Prahy. Vy můžete být těmi, kdo mu pomohou uniknout a dostat se přes Paříž do Casablancy. Zformujte skupinku zachránců a vydejte se do nacistického vězení v Karlově ulici.

Podzemní bojovka Prequel Casablanca vznikla spoluprácí souboru 20 000 židů pod mořem a členů improvizační platformy při KALD DAMU.

Bojovka Prequel Casablanca trvá asi 30 minut a probíhá v tyto časy: 19:00, 19:45, 20:30, 22:45 a 23:30. Začíná se vždy na školním dvorku, kam vás dovedou šipky od vrátnice.  


Kapacita je omezená, na každé představení je pouze 6 volných míst. PROTO JE NUTNÉ SI VSTUPENKY REZERVOVAT na následujícím odkazu: https://www.divadlodisk.cz/prequel-casablanca

Rezervace je bezplatná, lze ji vyzvednout pouze osobně v pokladně divadla DISK, a to nejdříve 30 minut před začátkem bojovky. Rezervace vyprší vždy 15 minut před začátkem, tedy v 18:45, 19:30, 20:15, 22:30 a 23:15.


Email (pro dotazy k noci divadel / rezervace) 
Telefon (pro dotazy k Noci divadel / k rezervaci) +420 234 244 254, +420 774 115 601

UDÁLOST NA FACEBOOKU:   https://www.facebook.com/events/125763034775164/?__mref=mblogo_idu_b.png
mk.jpg
EUTN2.jpg
Praha.jpg
loga.png
brnojpg.jpg
olomouc.jpg
DPP.jpg
kultura2.jpg
create.jpg
čd.jpg
rail.jpg
5.png
vltava.jpg
wave.jpg
a2.jpg
divadlo.jpg
idivadlo.jpg
proti šedi.jpg
instinkt.jpg
dn.jpg
expa.jpg
2.png
co_kdy_kde.jpg
kult.jpg