Divadlo na půdě - Cross Club

Divadlo na půdě - Cross Club

18.11.2017 od 20:00 do 23:59

Divadlo na půdě - Cross Club

Rezervace (pouze s předchozí rezervací do vyčerpání kapacity), Multidisciplinární programy

Plynární 1096/23

Praha


http://www.crossclub.cz/

Facebook

Agora 2017 (Svoboda)

Agora jako časoprostor veřejného života. Jako prostranství pro svobodné vyjádření názorů. Agora jako esenciální inspirace pro jakékoliv performativní umění, které se snaží reflektovat pnutí, nálady a současný stav společnosti.
Žijeme ve stavu, kdy přesvědčení o nezcizitelnosti svobody je zpochybňováno a její nedotknutelnost narušována upevňováním nedemokratických názorů ve společnosti.
Svoboda jako pilíř demokratického světa musí být znovu kriticky nazírána a dotazována, aby mohla znovu legitimovat svou pozici.

Performativní umění má oproti jiným formám umění schopnost rychlé reakce na současnou situaci a skrze jeho prostředky je schopné efektivně a kriticky nahlédnout na různorodost jejich aspektů.

Agora 2017 se skrze dvě tématické dílny bude umělecky zajímat o téma SVOBODY a její současné pozice v našem vnímání. Jejich výstupy budou kriticky reflektovat pohledy mladých umělců na současný svět skrze netradiční postupy v performativním umění.

Harmonogram:


20:00 Filip Martínek: Křížová přednáška I.: Před agorou jsme dlužni kohouta (performativní přednáška)

Jaké je naše soudobé žití ve vztahu k dávno minulému? Není jen jedna velká dějinnost doléhajícím nářkem po svobodě? A po jaké vlastně? Úvodní „Křížová přednáška“ se performativně vypoví o neodmyslitelnosti filosofie, mýtického dluhu a vstupu do prostoru agory.


20:45 TIME CAPSULE - nová dramaturgie (inscenované scénické čtení)

Vycházející soubor nezávislého divadla Relikty se ujme zinscenování textů, které vznikly pod vedením básníka a hudebníka Dominika Zezuly v dílně zaměřené na novou dramaturgii. Krátké dramatické útvary budou mít speciální premiéru v rámci dlouhodobého mezinárodního projektu TIME CAPSULE zaměřujícího se na komentování současného stavu světa, podporu mladých dramatiků a zachycení přítomnost v dramatických útvarech.


21:30 Philisophy slam (slam poetry)

Slam poetry je nejen autorská disciplína, ale je i novodobou podobou vypilovaného rétorství. Speciální slam se zaměří na kolektivní uchopení a zhmotnění několika úryvků filosofických textů a zároveň poskytne prostor pro autorský komentář.


Kapacita omezená: rezervace na 
Vstupné: dobrovolné
logo_idu_b.png
mk.jpg
EUTN2.jpg
Praha.jpg
loga.png
brnojpg.jpg
olomouc.jpg
DPP.jpg
kultura2.jpg
create.jpg
čd.jpg
rail.jpg
5.png
vltava.jpg
wave.jpg
a2.jpg
divadlo.jpg
idivadlo.jpg
proti šedi.jpg
instinkt.jpg
dn.jpg
expa.jpg
2.png
co_kdy_kde.jpg
kult.jpg